Шановні студенти! Для успішного закінчення навчального семестру необхідно виконати наступні завдання.


1. Читати лекції. Залишити коментар
Лекція 5
Лекція 6
2. Виконати завдання семінару 1
- Зробити писанку за зразком у конспекті
- Розробити презентацію "Українськи писанки"
3. Виконати завдання практичних робіт
Практична 2
Практична 3
4. Самостійні для обов'язкового виконання
Самостійна 7
Самостійна 8
5. Продивіться презентації. Залиште коментар

Українське мистецтво
Український одяг
Писанка
Українська хата
Народні свята
6. Продивіться відео. Залиште коментар. Підберіть 5 відео за темами модулю 4
7. Бали за модуль
45 – 35 – «5»
34 – 29 – «4»
28 – 23 – «3»
Опрацювавши лекцію №5 «Українські обереги та їх значення. Народні свята», я дізналася багато цікавої інформації про українські обереги, коли вони з’явилися, що означає певна деталь на оберезі, для чого вони взагалі потрібні та зрозуміла, що найкращим оберегом може бути будь-яка річ, зроблена людиною з любов'ю, адже тоді вона принесе в будинок щастя. Особливою захоплюючою видалася інформація про народні свята, цікаво було дізнатися про їх святкування, прикмети пов’язані з цією датою та які відбувалися обряди.
ОтветитьУдалитьДуже добре. Не забудьте зробити оберіг
УдалитьОпрацювавши лекцыю №5«Українські обереги та їх значення. Народні свята», я дізналася коли з'явились перші обереги, що кожна деталь оберега має певний сенс, з чого можна виробляти обереги і для чого вони потрібні людям. Існує багато різних повір'їв щодо оберегів, люди вважали що береги застерігали від багатьох хвороб. Дуже цікава інформація про народні свята, їх звичаї, традиції, повяр'я. Особисто мені дуже цікаво як саме святкують народні свята.
ОтветитьУдалитьНе забудь зробити оберіг
УдалитьОпрацювавши лецію №6 "Українське народне мистецтво. Національний одяг українців" Я дізналася про життя і творчість, майстрів народного декоративного живопису, Марії Приймаченко та Білокур Катерини. Інформація дуже пізнавальна та цікава.
ОтветитьУдалитьОзнайомилась з українським національним одягом, а точніше з класифікацією, функціями та призначенням.
Розробити презентацію про народний одяг, підбір відео
УдалитьЭтот комментарий был удален автором.
ОтветитьУдалитьОпрацювавши лекцію №5 "Українські обереги та їх значення", я познайомилася з українськими оберагами та народними святами. Дізналася про те, що багато свят та оберегів до нас прийшло з доби язичництва та залишилися і дотепер, також, деяки свята прийшли до нас разом з Християнством. Особливо цікавими виявилися для мене народні повір`я та звичаї щодо свят.
ОтветитьУдалитьЗроби оберіг!!!!!!
УдалитьОпрацювавши лекцію №6 "Українське народне мистецтво. Національний одяг українців", я дізналася про народне мистецтво України. а саме про творчість Марії Приймаченко, яка є лауреатом Державної премії Украіни імені Т.Г. Шевченко, народну поетесу та художницю та Катерину Білокур - майстра народного декоративного мистецтва.
ОтветитьУдалитьТакож дізналася по народний український одяг, його класифікацію, функції. Цікавим для мене виявилося те, що одяг не лише був естетичним та культурним виявленням, а ще й захищяв людину від різних незгод.
Не забудьте презентацію та відео
УдалитьПодивившись презентації, що знаходятьсянижче лекцій, які пропрацьовувала раніше, язакріпила цікаву та корисну інформацію про українськи писанки, побачила, як вони виглядають та як виглядаютьписанки інших народів.Також я побачилатворчістьнародних майстринь україни Катерини Білокур і Марії Приймаченко - вони не залишили мене байдужою до своєї творчості. Також дізналася ще більше інформації про народні свята, особливо цікава для мене інформація - про Святвечір. Також наочно побачила, який святковий та посвякденний одяг носили наші предки-українці, в яких хатах жили та чим їх (хати) та себе захищали від нечисті.
ОтветитьУдалитьМолодець!
УдалитьОпрацюваши лекцію №5 "Українські обереги та їх значення", я познайомилася з українськими оберагами, народними святам та їхнм значенням в житті українців. Найбільше мені сподобались такі обереги, як дзвіночки та свято Івана Купала. Я вважаю це свято самим загадковим серед усіх інших.
ОтветитьУдалитьНе забудь виготовити оберіг
УдалитьНа блозі я переглянула дуже цікаві відео, в яких розповідалося:
ОтветитьУдалить1. Про традиції та обряди Свята Івана Купала, про те, як дівчата плетуть віночки, коли вони це роблять, які трави та квіти туди вплітають. В кінці - хлопці та дівчата стрибали через вогнище, що є невід`ємною частиною Свята Івана Купала.
2. У другому відео - чудовий та пізнавальний майстер-клас щодо розпису писанок. Тут покоментовано кожен крок писаря, тому, на мою думку, за цим відео можно виготовити власну писанку.
3. Далі - відео з фотографіями людей-українців у національному одязі, з відео зрозуміло, що одяг був найрізноманітнішим та незвичайним.
4. Коротеньке відео про дивовжні писанки, які викладені немов картиною. Це, немов, картини із картин.
5. На відео показане найсвітлеше Свято - Великдень: тут і роспис яєць, і весняний ранок, і дзвін колоколів, і розповідь Священника, і розповіді майстрів, щодо виготовлення писанок, і веселі співи, і розповідь Ірини Манько-писанкарки.
6. Протягом відео,я подивилася на чудові картини Катерини Білокур - художниці та письменниці, та прослухала її щирий вірш.
Зараховано
УдалитьОпрацюавши лекцію №6 "Українське народне мистецтво. Національний одяг українців"В українській культурі багато чого вражаючого і дуже красивого. Особливо національні костюми, та нородне мистецтво. Познайомилась з біографіями та роботами українськийї майстринь.
ОтветитьУдалитьПрезентації та відео для зарахування необхідно надати на заняття або у блозі
УдалитьНа блозі я переглянула дуже цікаві та пізнавальні презентації.Зрозумала, що люди пов'язували віру в добро, успіх, щастя з певними символами в оберегах.Дуже красиво та незвичайно прикрашали свої хати, все це вони робили своїми власними руками. Ночами співаючи вишивали собі одяг,рушники, які потім захищали їх від всякої нечисті.
ОтветитьУдалитьОпрацювавши лекцію №6 «Українське народне мистецтво. Національний одяг українців», я дізналася багато нової інформації про народне мистецтво, цікаві факти з життя видатної художниці Марії Приймаченко та майстра народного декоративного живопису Катерини Білокур. Також пізнавальною є інформація про національний український одяг, його класифікацію та функції.
ОтветитьУдалитьВідео, презентації для гарної оцінки
УдалитьНа блозі я мала можливість подивитись такі відео як:
ОтветитьУдалить1. Свято Івана Купала. Більш цікавим для мене виявися той фрагмент, коли розпоідали як плести віночки, які квіти вплітати до нього.
2.Розпис писанок - майстер- клас. Я думаю, що за цим відео можна виготоити власну писанку,бо тут дуже детально розповідається кожний крок.
3.Відео про український одяг, в якому показано,який одяг був незвичайний.
4. Писанки-картини.Дуже красиве відео.
5. Свято Великодня. Як воно проходить,які має звичаї.
6. Подивилася на картини Катерини Білокур , та прослухала її вірш.
Зараховано
УдалитьПереглянула цікаві та пізнавальні відео на блозі, в яких розповідалося:
ОтветитьУдалить1. Про традиції та обряди свята Івана Купала, про те, які трави та квіти вплітають у віночки, як хлопці та дівчата стрибали через вогнище.
2. у цьому відео був майстер-клас про розпис писанок. У ньому прокоментували кожен крок писаря тож за цим відео можна сміливо створювати свою писанку.
3.Відео з фотографіями людей-українців у національному одязі, переглянувши його можна зрозуміти щоодяг був різноманітним.
4.Відео про писанки, які викладені дуже красиво,ними можно давго милуватися.
5. Це відео про Свято - Великдень:у ньому нам розповідалося про це свято, які має звичаї та обряди.
6. подивилася на чудові картини Катерини Білокур та прослухала її вірш.
Зараховано
УдалитьПереглянувши презентації на блозі я поповнила свої знання про українські народні свята, дізналася багато пізнавальної інформації про обереги, дуже цікаво було дізнатися, що означають символи на писанці та які є етапи створення писанки, її різновиди. Також сподобалася презентація про український одяг, засвоїла для себе багато нового, зрозуміла, яким є традиційний український одяг. У народному мистецтві особливо заворожує творчість Марії Приймаченко та Катерини Білокур, їхні картини можна по праву вважати справжнім витвором мистецтва. Також корисною є презентація про українську хату, я зрозуміла, який символ вона уособлює, чим славиться побут української хати, які у неї є обереги.
ОтветитьУдалитьЗараховано
Удалитьпереглянувши презентації на блозі я дещо пригадала, дещо дізналася нового про український одяг, обереги, писанки, хати та свята українського народу, для себе розтлумачила низку незрозумілих понять(назви елементів народного одягу). На мою думку ця інформація буде корисною в майбутньому, як вчителю початкових класів.
ОтветитьУдалитьЯкі ж саме тлумачення?
УдалитьНа блозі я переглянула дуже цікаві відео про:
ОтветитьУдалить1. Свято Івана Купала, в якому розповідається про традиції його святкування, про те, що саме в цю ніч дівчата плетуть віночки та пускають на воду.
2. Пізнавальне відео з коментуванням як саме можна виготовити писанку, які є принципи писання, які матеріали необхідні для написання її. Після його перегляду з’являється бажання спробувати створити писанку.
3. Фотографії з супроводом української пісні вказують на різноманіття українського національного одягу.
4.Захоплююче відео, в якому показується картина викладена з різноманітних писанок.
5. У наступному відео показується проходження свята Великодня, про те, які є звичаї святкування в цей день.
6. Прослухала заворожуючий вірш та переглянула дивовижні картини справжньої майстрині-художниці Катерини Білокур.
Зараховано
УдалитьОпрацювавши лекцію №5(Українські обереги та їх значення. Народні свята.), я для себе винесла з неї дуже багато цікавого та корисного, що непримінно стане у нагоді. Я дізналася як саме прикрашали житло, використовуючи при цьому обереги. Які саме бувають обереги(лялька, писанка). Далі, читаючи лекцію, я дізналася які саме бувають народні свята, прочитала про особливості кожного з них(про деякі свята дізналась щось нове, особливо цікаві прислів’я мені здалися про Благовіщення).
ОтветитьУдалитьЗараховано
УдалитьОпрацювавши лекцію №6, познайомилася з українськими українським народним мистецтвом та національним одягом українців. А саме:
ОтветитьУдалить1) Я познайомилась з творчістю народного художника України, лауреата Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка Марії Приймаченко. Це просто геніальна жінка. Вона і малює, і вишиває, і захоплюється керамікою. Творчість Марії Приймаченко цілісна і надзвичайно багатогранна.
2). Також я познайомилась майстром народного декоративного живопису -Білокур Катериною Василівною. Природа, «натура» були її головними вчителями, а квіти — найулюбленішими мотивами. «Квіти, як і люди, — живі, мають душу!» — казала художниця й тому ніколи не зривала їх, а змальовувала, сидячи біля стеблини чи куща, бо вважала, що «зірвана квітка — вже не квітка».
3) Також я дізналася багато цікавої інформації про одяг: його класифікацію, функції.
Зараховано
Удалить
ОтветитьУдалитьПереглядаючи презентації, які знаходяться на блозі, я дізналася для себе багато чого цікавого та нового. Наприклад, мені дуже сподобалась презентація про обереги. Я раніше навіть і не уявляла про таку різноманітність оберегів, яку має наш народ.
Ще мені дуже сподобались презентації про одяг та українську хату. Я відкрила для себе нові назви деяких предметів одягу та на власні очі побачила як вони виглядають, і як саме одягалися наші предки. Найбільше мені сподобалася презентація про народні свята. Вона дуже яскрава і в ній зрозуміло викладений матеріал про народні свята українців, про те як саме вони святкуються, про особливості та атрибути свят.
Переглядаючи відео, я в кожному з них знайшла якусь цікавинку для себе, яка мені дуже сподобалась:
ОтветитьУдалить1 відео - про особливості святкування свята Івана Купала – я дізналась про атрибути свята, про різноманітні повір’я та традиції цього свята.
З 2 відео я дізналася як легко можна зробити писанку своїми руками, адже майтер-клас, який проведений, просто чудовий.
3 відео демонструє нам фрагменти одягу наших предків. Дивлячись це відео, я на хвилини перенеслась у ті часи, коли українці одягались саме так.
В 4 коротенькому відео я побачила які можна виготовити неперевершені картини з писанок. Вони у мене викликали захват.
В 5 відео мені дуже була цікава інформація про писанки,їх різноманітність, які бувають узори писанок в кожному регіоні, особливо цікава була інформація, яку розповідав Богдан Губаль про інформаційний код, який несе у собі кожна писанка.
Найбільше мені сподобалось 6 відео, в якому читаються листи української народної художниці Катерини Білокур.
Зараховано
УдалитьОпарацювавши лекцію №5 .для себе я дізналася ,що таке оберіг,для чого його виготовляють , як він з явився ,що кожна деталь оберігу має своє таємниче значення ,особливо цікавим мені виявилось те, для чого оберіг потрібен людству .Також я ознайомилась з нардними святами ,дізналась коли і як візначають ці свята .Для мене ця інфрмація виявилась дуже цікавою так захоплюючою.
ОтветитьУдалитьНе забудь виготовити оберіг, надати для виставлення оцінки
УдалитьОпрацювавши лекцію №6, познайомилася з українським народним мистецтвом та національним одягом українців.,а саме :
ОтветитьУдалить1)Життям та творчістю художниці та великого майстра Марії Приймаченко Вона і малює, і вишиває, і захоплюється керамікою. Творчість Марії Приймаченко цілісна і надзвичайно багатогранна. мені була дуже цікаві ця інформація
2)Далі я ознайомилась з творчістю ще одної дивовижної жінки Білокур Катерини Василівни.З майстром народного декоративного живопису .
3)Особливо цікавим для мене виявилось дізнатись про народний український одяг, його класифікацію, функції.
Намалювати малюнок: український розпис
УдалитьОзнайомившись с презентаціями у блозі,я пізнала для себе багато нового та цікавого про український одяг ,житло ,про писанки та символи на них ,про обереги ,я навіть не уявляла собі що, вони таять в собі стільки цікавого та загадкового .що ними раніше прикрашали хати .Цими презентаціями я закріпила свої знання з раніше опрацьованих лекцій .
ОтветитьУдалитьЗараховано
УдалитьПереглянувши відеоматеріали у блозі ,я для себе дізналась багато цікавого та захоплюючого наприклад :
ОтветитьУдалить1)у першому відеофайлі я дізналась як святкують свято Івана Купала ,з яких квітів дівчата плели вінок ,про повр' я в цей день.,про традиції святкування .
2)у другому паказано майстер клас з розпису писанок ,в цьому відео майстер розповідає пр кожен свій крок .Це відео можна використати на уроці праці ,дітям буде дуже цікаво.
3)у третьому "Світлини старовинного українського одягу "показано фотокартки людей вбраних у нородний одяг ,це відео дає змогу зрозуміти що існує багато різновидів народного одягу.
4)у четвертому коротенькому відео показано які можна віготовити чудові картини з писанок .
5)у п ятому ,розповідається про свято Великодня ,про традиції та обради під час святкування ,це відео дуже цікаве
6)у останньому відеомфайлі я переглянула чудові картини Катерини Білокур та прослухала дуже цікавий вірш . Я не можу сказати що якесь відео мені сподобалось більше чи менше ,мені вони здались всі цікавими та пізнавальними,завдяки ім я для себе дізналась багато нового.
Розробити самим презентації, підібрати відео та підготуватися до заліку на останньому занятті
УдалитьЗараховано
Удалить